» Knihy Nemocní z léků (Cornelia Stolzeová)

Knihy Nemocní z léků (Cornelia Stolzeová)

Knihy Nemocní z léků (Cornelia Stolzeová)

Sdílej   Share on FBShare on TwitterShare on G+Share on Pinterest
Kód:
i313_z43544
Výrobce:
Knihy
Dostupnost:
Skladem
257 Kč
včetně DPH
ks
Přidat produkt k porovnání

Nemocní z léků - aneb když antibiotika vyvolávají deprese, hypnotika demenci a antihypertenziva impotenci.Popis

Léky uzdravují? Kéž by! Ve skutečnosti mnohé prostředky prospívají méně, než se dosud předpokládalo, a často dokonce vyvolávají nejrůznější nemoci. Ať už jde o vysoký tlak, Parkinsonovu chorobu nebo demenci - za některými zdravotními potížemi se neskrývají tělesné nebo duševní vady, nýbrž vedlejší účinky léků konzumovaných ve velkém.

Často se to však hned nepozná. Následkem je chybná diagnóza a špatná terapie, která má trvalé následky. Autorka ukazuje, proč nejsou léky zdaleka tak neškodné, jak se domníváme - a zároveň předkládá, co může každý z nás udělat pro to, aby s nimi zacházel bezpečně.

Cornelia Stolzeová je diplomovaná bioložka a publicistka. Od poloviny 90. let minulého století působí jako nezávislá autorka, píše odborné články pro časopisy Die Zeit, Stern, Wirtschaftswoche a Spiegel Online.

Úryvek z úvodu:

Většina lidí si sice uvědomuje, že léčba vysoce účinnými látkami obsaženými v pilulkách, mastech a injekcích mnohdy neproběhne zcela bez vedlejších účinků, ale současně se smiřuje s faktem, že to tak musí být, chceme-li konkrétní chorobu vyléčit nebo přinejmenším zmírnit její průběh.

Mnoho pacientů a jejich lékařů ovšem netuší, že také stále více zdravých lidí onemocní právě proto, že užívají stále více léků. Ať už bušení srdce, deprese, životu nebezpečné poškození imunitního systému, zmatenost, poruchy paměti nebo demence - za četnými neduhy, které lékaři v současné době diagnostikují, se ve skutečnosti neskrývají tělesné nebo duševní defekty, nýbrž vedlejší účinky masově konzumovaných léků. Nebezpečí se zvyšuje současně s tím, jak stárneme. Ale i ti nejmladší z nás se stávají stále častěji oběťmi farmaceutického průmyslu, koneckonců spousta dětí užívá psychofarmaka celá léta.

Počet stran: 263

Rozměry: 125 x 200 mm

Vazba: brožovanáDalší sdělení

V naší nabídce naleznete také dalí knihy o zdraví.


Zakoupili jste si tento produkt?